piątek, 31 stycznia 2014

Obiad w greckim stylu

Szaszłyki z kurczaka w jogurcie greckim i czosnku z sosem tzatziki, ciepłymi chlebkami pita i warzywnymi dodatkami


Co powiecie na ciepły chlebek pita z soczystym kurczakiem marynowanym w jogurcie i czosnku, do tego chrupiąca sałata rzymska, papryka, słodkie pomidorki koktajlowe, kremowe awokado i aromatyczne tzatziki? Uwielbiam takie smakowe wyprawy do Grecji. Dzięki takim obiadom jak dzisiejszy w domu gości troszkę więcej słońca. Obiad zrobisz w pół godziny, a wszyscy w domu będą zachwyceni. Polecam serdecznie!





















Dla 4 osób przygotuj:

6 filetów z piersi kurczaka
4 ząbki czosnku
1 duże opakowanie jogurtu greckiego ok. 400 g
1 zielony ogórek
10 chlebków pita
1 sałata rzymska
10 pomidorków koktajlowych
1 żółta papryka
1 awokado
5 dużych łyżek oliwy z oliwek
1 mała łyżka octu winnego
sól, pieprz

Kurczaka potnij w cienkie paski. Włóż do miski. 3 ząbki czosnku posiekaj bardzo drobno i dodaj do mięsa. Następnie dodaj 1/2 jogurtu greckiego, małą łyżkę soli i małą łyżkę świeżo zmielonego pieprzu.
Całość dokładnie wymieszaj dokładnie nacierając każdy kawałek mięsa. Odłóż mięso na bok.

 

Przygotuj tzatziki. Umyj ogórka i zetrzyj go, razem ze skórką, na drobnych oczkach tarki. Odsącz go na sitku, a następnie wyciśnij z nadmiaru wody. Na tej samej tarce zetrzyj 1 ząbek czosnku do ogórka. Dodaj drugą połowę jogurtu greckiego. Dopraw solą i pieprzem do smaku. Tzatziki gotowe.

 

Sałatę rzymską umyj, osusz i porwij na małe kawałeczki, przełóż do miski, skrop 1 dużą łyżką oliwy z oliwek i małą łyżeczką octu. Pomidorki umyj i pokrój na ćwiartki. Umytą paprykę potnij w paseczki. Awokado obierz ze skórki, usuń z niego pestkę, i potnij w kosteczkę. Poukładaj warzywa w osobnych miseczkach, żeby każdy mógł dowolnie skomponować sobie danie.




















Rozgrzej piekarnik do 200 stopni w opcji góra-dół. Mięso ponabijaj na patyczki do szaszłyków. Rozgrzej patelnię, wlej na nią 4 duże łyżki oliwy z oliwek i obsmaż szaszłyki na złoto z każdej strony. Następnie przełóż je na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia i włóż do piekarnika na 12 minut.



Na ostatnie 5 minut pieczenia szaszłyków włóż do piekarnika chlebki pita. Gdy będą gotowe wyłóż wszystko na stół i czas zasiadać do stołu. Chlebki możesz przekroić na pół i wypełnić przygotowanymi smakołykami, lub nałożyć wszystko na talerz i zagryzać pieczywem. Wybór należy do Ciebie, w każdej opcji będzie wyśmienicie. Smacznego!







czwartek, 30 stycznia 2014

Przekąska drwala

Ziemniak pieczony w masełku z boczkiem i żółtym serem z białym kremowym serkiem ze szczypiorkiem i kolorowym pieprzem


Dziś przekąska na mroźne dni. Gorący, pachnący masłem i boczkiem ziemniak w chrupiącej skórce pokryty roztopionym żółtym serem. A do niego kremowy biały ser ze szczypiorkiem i świeżo utłuczonym kolorowym pieprzem. Pycha!




















Dla 1 osoby przygotuj:
1 dużego ziemniaka
1/6 kostki masła
3 plasterki boczku
1 plaster żółtego sera
1 dużą łyżkę gruboziarnistej soli (jeśli masz drobną sól wystarczy mała łyżka)
2 duże łyżki kremowa serka (typu almette lub philadelphia)
1 dużą łyżkę posiekanego szczypiorku
1 małą łyżkę świeżo utłuczonego kolorowego pieprzu


Piekarnik nastaw na 200 stopni w opcji góra-dół. Ziemniaka dokładnie umyj szczotką, następnie osusz. Połóż go na desce i nacinaj do 3/4 wysokości co ok. 1/2 cm. Mocno schłodzone masło potnij w cieniutkie plasterki i powkładaj je w co drugie nacięcie ziemniaka.




















Połóż ziemniaka na papierze do pieczenia na blaszce, posyp solą gruboziarnistą i wstaw do piekarnika. Po 40 minutach pieczenia potnij plasterki boczku w poprzek na ok. 3 cm paski i powkładaj je w co drugie nacięcie ziemniaka.




















Piecz jeszcze przez 20 minut. Następnie posyp ziemniaka drobno pokrojonym żółtym serem i piecz jeszcze 10 minut. Gdy będzie się piekł przygotuj serek. Wymieszaj biały kremowy serek z kolorowym pieprzem i szczypiorkiem, spróbuj czy nie trzeba dodać soli.  Ziemniaka podawaj na gorąco z białym serkiem, doskonale będzie to niego pasowało zimne piwko. Smacznego!


środa, 29 stycznia 2014

Przystawka z buraczków na imprezę

Carpaccio z buraków w sosie miodowo-balsamicznym z rukolą, kremowym serem feta i orzechami pecan

Organizując przyjęcie zawsze warto mieć przepis na przystawkę, którą można przygotować dużo wcześniej i podać w odpowiednim momencie, bez większego wysiłku. Powinna przy tym efektownie prezentować się na talerzu, no i oczywiście rewelacyjnie smakować. Carpaccio z buraczków macerowanych w occie balsamicznym z miodem i oliwą z oliwek, oprószone rukolą i kremowym serem feta z chrupiącymi orzechami pecan to doskonałe danie na taką okazję, które zawsze spotyka się z zachwytem gości. Gorąco polecam!



Dla 4 osób przygotuj:

2 duże buraki
1 garść rukoli
1 opakowanie kremowego sera feta 20g
1 garść orzechów pecan
1 dużą łyżkę gęstego miodu wielokwiatowego
2 duże łyżki octu balsamicznego
3 duże łyżki oliwy z oliwek
świeżo mielony pieprz

Ugotuj nieobrane buraczki, tak żeby były mięciutkie. Ja robię to dzień wcześniej wieczorem. Gotuję buraki minimum 2,5 godziny, następnie odstawiam przykryty pokrywką garnek na bok i zostawiam tak buraki (w wodzie, w której się gotowały) do następnego dnia. Wtedy są mięciutkie, delikatne i bardzo łatwo się je obiera.

Rozgrzej nieduży garnek, wlej do niego oliwę z oliwek, ocet balsamiczny i miód. Całość wymieszaj i doprowadź do wrzenia i zdejmij z palnika. Buraki obierz i pokrój na plasterki grubości ok 2 mm. Włóż plasterki buraków do garnka z octem balsamiczny, oliwą i miodem. Delikatnie wymieszaj, tak aby każdy plasterek pokrył się gęstym sosem. Odstaw buraczki na bok na minimum 15 minut.




Rukolę umyj i osusz. Ser feta pokrój w plasterki. Orzechy pecan upraż na suchej patelni. Plasterki buraków ułóż na talerzach, na środku połóż mały stosik rukoli całość oprósz serem feta i orzechami pecan. Na koniec dopraw świeżo mielonym pieprzem! Smacznego!


wtorek, 28 stycznia 2014

Krewetki w bąbelkach

Krewetki tygrysie z proscco zapieczone na złoto z czosnkiem pod parmezanem na spaghetti aglio olio 


Pyszne, złote, chrupiące i aromatyczne krewetki, do tego spaghetti ugotowane al dente, pełne aromatów czosnku, oliwy z oliwek, parmezanu, świeżo mielonego pieprzu i zielonej natki pietruszki. Do tego lampka zimnego prosecco i jestem w niebie!





















Dla 4 osób przygotuj:

1 kg surowych mrożonych oczyszczonych krewetek tygrysich
3 ząbki czosnku
2 garści świeżo startego parmezanu
1/3 szklanki oliwy z oliwek
1/2 szklanki prosecco (wytrawnego wina musującego)
świeżo mielony pieprz
sól

na spaghetti aglio olio przygotuj:
1 garść świeżo startego parmezanu
1 garść posiekanej natki pietruszki
2 ząbki czosnku
1/3 szklanki oliwy z oliwek
1 opakowanie spaghetti 
sół, świeżo mielony pieprz


Rozgrzej piekarnik do 220 stopni w opcji z grillem od góry i termoobiegiem. Wstaw osoloną wodę na makaron. Krewetki wrzuć do dużego naczynia żaroodpornego. Posiekaj drobno 3 ząbki czosnku i dodaj je do krewetek. Polej całość oliwą, dopraw solą i świeżo mielonym pieprzem, następnie całość wymieszaj. Dodaj prosecco i wstaw naczynie do piekarnika na 10 minut. Po tym czasie obsyp krewetki parmezanem i zapiekaj jeszcze przez 5 minut.


        
Gdy krewetki będą się piekły przygotuj spaghetti aglio olio. Ugotuj makaron według przepisu na opakowaniu. Na 2 minuty przed końcem gotowania, odcedź makaron pozostawiając 1 chochlę wody z gotowania makaronu. 




 

Do garnka w którym gotował się makaron dodaj 1/3 szklanki oliwy i 2 drobno posiekane ząbki czosnku, podsmaż je przez chwilę (ok. 30 sekund). Dodaj makaron oraz chochlę wody z jego gotowania, następnie dodaj parmezan i wymieszaj. Następnie dodaj pietruszkę i mieszaj aż parmezan się rozpuści. Na koniec dopraw odrobiną soli i świeżo mielonym pieprzem. Nałóż makaron na talerze, na wiechu ułóż krewetki, polej całość sosikiem, z krewetek i prosecco oraz oprósz natką pietruszki. Czas nalać sobie kieliszek zimnego prosecco i zasiąść do uczty. Smacznego!

poniedziałek, 27 stycznia 2014

Spaghetti meatballs

Makaron spaghetti z mięsnymy klopsikami z tymiankiem w ziołowym, pomidorowym sosie


Uwielbiam spaghetti meatballs, to absolutny hit w moim domu. Aromatyczne mięsne klopsiki z czosnkiem, cebulką i tymiankiem w jeszcze bardziej aromatycznym sosie pomidorowym z czosnkiem, tymiankiem, oregano, rozmarynem i bazylią. Wszystko oprószone świeżo startym parmezanem. Każdy kęs to dosłownie eksplozja smaków. Gorąco polecam!




Dla 2 osób przygotuj:

1/2 opakowania makaronu spaghetti
1 garść świeżo startego parmezanu

na klopsiki przygotuj:
1/2 kg mielonego mięsa indyka
1 ząbek czosnku
1 cebulę
1 małą łyżkę tymianku
5 dużych łyżek oliwy z oliwek

na sos pomidorowy przygotuj:
2 szklanki passaty pomidorowej (przecieru pomidorowego)
2 ząbki czosnku
1 dużą łyżkę tymianku (suszonego)
1 dużą łyżkę oregano (suszonego)
1 dużą łyżkę rozmarynu (suszonego)
1 dużą łyżkę świeżej bazylii
1/2 małej łyżki soku z cytryny
1 małą łyżkę cukru
sól, świeżo mielony pieprz

Nastaw wodę na makaron i ugotuj go według przepisu na opakowaniu. Przygotuj klopsiki. Potnij cebulę i czosnek na drobną kosteczkę. Rozgrzej patelnię, wlej na nią 4 duże łyżki oliwy z oliwek, dodaj cebulę i czosnek oraz małą łyżkę tymianku, następnie wszystko wymieszaj.














Gdy cebula się zeszkli przełóż ją na talerzyk i poczekaj aż ostygnie. Następnie dodaj ją do mielonego mięsa indyka, dodaj jeszcze małą łyżeczkę soli i pieprzu oraz 1 dużą łyżkę oliwy z oliwek. Całość dokładnie wymieszaj i ulep kulki takiej wielkości na jakie masz ochotę, moje miały ok. 4 cm. Wstaw patelnię z powrotem na palnik i ułóż na niej kulki indyka. Obsmaż je na złoto z obu stron, dodaj drobno posiekane 2 ząbki czosnku. Następnie zalej całość passatą pomidorową, dodaj zioła, całość wymieszaj i duś na małym ogniu przez min. 15 minut.

Gotowy sos z klopsikami ułóż na spaghetti, oprósz parmezanem i świeżymi listkami bazylii. Smacznego!






niedziela, 26 stycznia 2014

Makaron dla małych i dużych

Spaghetti z brokułami i szynką w serowym sosie

Dziś makaron w kremowym, serowym sosie z blanszowanymi brokułami i szyneczką. To wspaniały sposób, żeby przemycić warzywa na obiad dla malucha, a rodzice też nie będą narzekać. Danie przygotowuje się tyle, ile potrzeba na ugotowanie makaronu. Szybkie, smaczne i przyjemne. Polecam!




















Dla 2 rodziców i dziecka przygotuj:

1/2 paczki makaronu spaghetti
1/2 szklanki śmietanki 18% (do zup i sosów)
4 plasterki szynki
3 plasterki żółtego sera
1/2 brokuła
1 dużą łyżkę oliwy z oliwek 

Zagotuj wodę na makaron, posól, dodaj makaron i ugotuj według przepisu na opakowaniu. Wytnij z brokuła łodygę, tak aby powstały drobne różyczki.  Z reszty brokuła możesz przygotować zupę, na którą znajdziesz przepis tutaj. 5 minut przed końcem gotowania makaronu dodaj różyczki brokuła. Potnij szynkę i ser na drobną kosteczkę. Rozgrzej patelnię, dodaj oliwę z oliwek, szynkę i ser. Wymieszaj, dodaj śmietankę i ponownie wymieszaj. Dodaj odcedzony makaron i brokuły. Wymieszaj całość i czas siadać do obiadu. Smacznego!


















sobota, 25 stycznia 2014

Szaszłyki w japońskim stylu

Polędwiczka wieprzowa teriyaki w sezamie


Przedstawiam Wam wspaniałe szaszłyczki, w sam raz na imprezę ze znajomymi. Możesz przygotować je dzień wcześniej i upiec przed samą imprezą. Mięso dzięki aromatycznej marynacie jest delikatne, soczyste, błyszczące, trochę słone, trochę słodkie i trochę chrupiące, za sprawą sezamu. Dla mnie rewelacja. Pieką się zaledwie 15 minut, a efekt jest świetny. Polecam!




















Na ok. 10 szaszłyków przygotuj:

2 polędwiczki wieprzowe
1/2 szklanki sezamu
10 patyczków do szaszłyków

na marynatę teriyaki przygotuj:
1/2 szklanki sosu sojowego
1/2 szklanki cukru
1/4 szklanki oliwy z oliwek
1 małą łyżkę świeżo mielonego pieprzu

Zacznij od przygotowania marynaty. Do rondelka z grubym dnem wsyp cukier i poczekaj, aż się roztopi. W tym czasie nie dotykaj rondelka ani cukru. Gdy zobaczysz roztopiony, bulgoczący cukier dodaj do niego sos sojowy i wymieszaj. Uważaj syrop jest bardzo, ale to bardzo gorący! Gdy sos zacznie kipieć ściągnij rondelek z ognia, gdy opadnie wstaw go z powrotem na palnik i tak przez ok. 5 minut cały czas mieszając. Następnie odstaw rondelek na bok, żeby sos ostygł. Będzie miał wtedy konsystencję gęstego syropu.

Polędwiczki umyj, osusz i oczyść z białych błon, ścięgien i tłuszczu. Następnie przetnij polędwiczkę na pół i każdą podziel na wąskie długie paseczki o szerokości ok 1 cm. Drugą polędwiczkę potnij tak samo. Przełóż mięso do miski.

Do rondelka z sosem dodaj oliwę i świeżo mielony pieprz, wymieszaj. Zalej marynatą polędwiczki wieprzowe. Wymasuj dokładnie mięso. Przykryj miskę folią spożywczą i wstaw do lodówki. Po minimum godzinie wyjmij mięso i nadziej na patyczki, jak na zdjęciu poniżej.



Każdy szaszłyczek obsyp szczodrze sezamem, ułóż wszystkie na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Jeśli chcesz je podać później przykryj szaszłyki folią spożywczą, odłóż w zimne miejsce i wyjmij 10 minut przed pieczeniem. 

Rozgrzej piekarnik do 220 stopni w opcji z termoobiegiem i piecz przez 15 minut. Podawaj gorące. Świetnie będą się komponowały z Stir-Fry z papryką, cukinią, marchewką, imbirem, limonką i liczi . Smacznego! 

 










czwartek, 23 stycznia 2014

Sałatka z soczystym indykiem

Soczysta pierś indyka na sałacie z gruszką i serem Gruyère


Wpadł mi w ręce indyk z wolnego chowu, uwierzcie mi, że warto zainwestować. Co prawda mięsa jest o wiele mniej niż u naszpikowanych antybiotykami i sterydami indyków, ale jest zdrowsze, delikatniejsze i bardziej soczyste. Dziś przygotowałam piersi marynowane w czosnku i oliwie z oliwek, pieczone na złoto na świeżej sałacie z gruszką i serem Gruyère. Mięso dosłownie rozpływało się w ustach. Gorąco polecam!




Dla 2 osób przygotuj:

2 piersi indyka z wolnego chowu ( jeśli kupisz zwykłego wystarczy pół jednej)
2 ząbki czosnku
świeżo mielony pieprz, sól
6 dużych łyżek oliwy z oliwek

na sałatkę przygotuj:
1 paczkę mieszanki sałat (ok. 3 duże garści)
1 gruszkę
20 płatków sera Gruyère
2/3 szklanki oliwy z oliwek
1 dużą łyżkę octu jabłkowego
1 dużą łyżkę gęstego miodu
świeżo mielony pieprz

Umyj mięso, osusz i przełóż do miski. Pokrój czosnek w drobną kosteczkę i dodaj do indyka. Polej całość 4 łyżkami oliwy z oliwek, dodaj dużą szczyptę soli i 2 szczypty świeżo mielonego pieprzu. Natrzyj dobrze mięso, przykryj folią spożywczą i odstaw do lodówki przynajmniej na godzinę, możesz to zrobić dzień wcześniej.

Umyj i osusz mieszankę sałat (chyba, że już jest umyta), ułóż ją na dwóch talerzach. Obierz gruszkę potnij na cząstki i rozłóż na sałacie, oprósz wszystko płatkami sera Gruyère.

Rozgrzej piekarnik do 220 stopni w opcji góra-dół. Wyjmij piersi indyka z lodówki i zdejmij z nich folię. Odczekaj, aż będą miały temperaturę pokojową. Następnie rozgrzej patelnię, wlej na nią oliwę z oliwek, następnie ułóż na niej piersi indyka skórą do dołu. Gdy będzie już złota obróć mięso na druga stronę. Gdy druga strona będzie złota przełóż indyka do piekarnika na 15 minut. Po tym czasie wyjmij mięso i odłóż na talerzyk, żeby trochę odpoczęło.

Przygotuj dressing mieszając trzepaczką oliwę z oliwek, ocet, miód i świeżo mielony pieprz. Następnie potnij indyka na plasterki, ułóż na sałacie i polej dressingiem. Podawaj sałatkę ze świeżym pieczywem, świetnie pasuje do niej chłodne chardonnay. Smacznego!




środa, 22 stycznia 2014

Makaron na pochmurne dni

Spaghetti z polędwiczką wieprzową w parmezanowym sosie z groszkiem cukrowym, różowym pieprzem i pietruszką


Na dworze okropny ziąb, chmury ani na chwilę nie odsłaniają słońca, a z nieba spada lodowata mżawka, jednym słowem jest okropnie, brrrr! W takich sytuacjach warto zjeść coś kolorowego. Dzisiejsze różowo zielone spaghetti będzie idealne. Kremowy sos z dużą ilością parmezanu, chrupiący groszek cukrowy, aromatyczny różowy pieprz, świeża natka pietruszki i delikatna polędwiczka. Pyszności! I  już się uśmiecham!





















Dla 4 osób przygotuj:

1 opakowanie makaronu spaghetti
4 duże łyżki różowego pieprzu (w ziarnach)
1 pęczek natki pietruszki
1 polędwiczka wieprzowa średniej wielkości
3 garści startego parmezanu
1 ząbek czosnku
2 garści groszku cukrowego
2 szalotki
1 szklanka słodkiej śmietanki 18% (do zup i sosów)
6 dużych łyżek oliwy z oliwek
sól


Nastaw posoloną wodę na makaron i ugotuj go według instrukcji na opakowaniu. Szalotkę i czosnek pokrój w drobną kosteczkę. Groszek cukrowy potnij w cienkie paseczki. Polędwiczki wieprzowe potnij na małe kawałki. Rozgrzej dużą głęboką patelnię i wlej na nią 3 duże łyżki oliwy z oliwek, dodaj pocięte mięso i usmaż na złoto. Następnie przełóż je na talerz.






















W tej samej patelni rozgrzej kolejne 3 duże łyżki oliwy z oliwek, następnie dodaj szalotkę i czosnek. Mieszaj, aż cebulka się zeszkli. Dodaj groszek cukrowy, śmietankę i 2 garści startego parmezanu i różowy pieprz i polędwiczkę wieprzową. Gdy ser się rozpuści dodaj sól (tyle ile lubisz).




















Posiekaj grubo natkę pietruszki. Wyłóż makaron na półmisek, na wierzch przełóż sos z dodatkami. Wszystko obficie posyp resztą parmezanu, natką pietruszki i odrobiną różowego pieprzu. Smacznego!






wtorek, 21 stycznia 2014

Uczta dla 2 na specjalną okazję

Polędwiczka sarny w kolorowym pieprzu i gin'e z konfiturą z szalotki i borowikowym risotto


Polędwica sarny jest niezwykle delikatnym mięsem, dosłownie rozpływającym się w ustach. Konfitura z szalotki to połączenie słodyczy i kwaśnego smaku octów balsamicznego i jabłkowego. A do tego doskonałe, kremowe i aromatyczne risotto z borowikami. Po prostu rewelacja, warta każdego zachodu, choć oczywiście danie bardzo proste w wykonaniu. Gorąco polecam!




Dla 2 osób przygotuj:

2 polędwiczki sarnie
2 duże łyżki kolorowego pieprzu w całości
1 duża łyżka gin'u
4 duże łyżki oliwy z oliwek
garść rukoli

na konfiturę z szalotek:
4 szalotki
1 duża łyżka brązowego cukru
2 duże łyżki octu jabłkowego
2 duże łyżki octu balsamicznego

na risotto borowikowe:
2 garści suszonych borowików
1,5 szklanki szklanki ryżu arborio
1 szklanka startego parmezanu
1/2 szklanki białego wytrawnego wina
2 szalotki
1 mała łyżka cząbru
1 szczypta gałki muszkatołowej
1 łodygę selera naciowego
1 kostka rosołowa (lub 1 l bulionu)
1 ząbek czosnku
6 dużych łyżek oliwy z oliwek


Zacznij od zamarynowania mięsa. Pieprz rozgnieć w moździerzu, niezbyt dokładnie. Włóż polędwiczki do miski, posyp utłuczonym pieprzem i dodaj gin. Odstaw na bok.

Pokrój szalotki w piórka. Wrzuć je do garnka i posyp brązowym cukrem. Dodaj ocet jabłkowy i ocet balsamiczny. Wymieszaj i duś na średnim ogniu przez ok. 1/2 godziny. Konfitura powinna być słodko kwaśna i wilgotna, jeśli jest zbyt sucha dodaj troszkę wody.



Czas na risotto. Potnij na drobniutką kosteczkę seler naciowy, czosnek i szalotki. Zalej suszone borowiki wrzątkiem i przykryj talerzykiem. Zalej kostkę rosołową litrem wrzątku i wymieszaj.




 Rozgrzej dużą głęboką patelnię, wlej na nią oliwę z oliwek i dodaj seler naciowy, czosnek, szalotkę i cząber. Wszystko wymieszaj. Po minucie dodaj ryż i cały czas mieszaj.


   

Następnie dodaj białe wino i wymieszaj. Gdy ryż wchłonie wino dodaj wodę, w której moczyły się grzyby. Znów wymieszaj. Poszatkuj borowiki na drobne kawałki i dodaj do ryżu. Wymieszaj. Gdy płyn się wchłonie dodaj 1/3 bulionu i wymieszaj. I powtórz tą czynność dwa razy. Po dolaniu ostatniej porcji bulionu dodaj parmezan i wymieszaj. Risotto powinno mieć kremową konsystencję.



Przygotuj polędwiczki. Rozgrzej piekarnik do 200 stopni w opcji góra-dół. Rozgrzej mocno patelnię i połóż na niej polędwiczki. Smaż z każdej strony (z dołu, z góry, z prawej i z lewej) po 1 minucie. Następnie przełóż polędwiczki do piekarnika. Po 7 minutach obróć polędwiczki na drugą stronę i piecz kolejne 7 minut. Wtedy wyjmij mięso z piekarnika i połóż na talerzyku, aby odpoczęło (min. 5  min.).

Nałóż na talerze risotto i rukolę, która możesz skropić oliwą z oliwek i octem balsamicznym. Sarninę potnij na plasterki i ułóż obok risotta. Na każdy plasterek nałóż konfiturę z szalotki. Otwórz dobre czerwone wino i czas na ucztę. Smacznego!





Nowsze posty Starsze posty
Strona główna